Witaj w naszym domu, w domu otwartym

Essence

Zapraszamy Was do Essence, do tej otwartej przestrzeni, do naszego domu. Bądźcie naszymi gośćmi jednocześnie czując się jak u siebie. Pragniemy, aby ten czas, który tu spędzicie był karmiący dla Waszego ciała, ducha i umysłu. Pyszne, zdrowe i naturalne jedzenie przygotowane z miłością. Taniec, yoga oraz wiele innych zajęć ruchowych kultywujących świadomość ciała.  Masaże, medytacje, kąpiele w dźwiękach mis i gongów, aromaterapia, praca z technikami oddechowymi oraz inne praktyki wyciszające, relaksujące, przywracające harmonijny balans i przepływ. Warsztaty, wykłady, spotkania, koncerty, kręgi, ceremonie i inne wydarzenia. Dzielenie się tym co najlepsze!

Jest to zaproszenie do tego abyśmy wspólnie tworzyli ten dom otwarty z miłością, pasją i odwagą. Tak aby było to miejsce inspiracji, kreacji i współpracy. Przestrzeń sztuki… sztuki życia, sztuki bycia. Miejsce, które inspiruje, napędza, ładuje, zachęca do eksploracji, poznania siebie, zanurzenia i zagłębienia się w sobie, odkrycia tej esencji (istnienia) którą w sobie nosimy, z której jesteśmy ulepieni.

Nasza historia

Tamara • te ostatnie lata spędziła podróżując i eksplorując świat, odkrywając odmienne kultury, poznając różnych ludzi, kosztując rozmaitości życia, odnajdując siebie. Ta kręta droga przywiodła ją z powrotem do Polski, do Krakowa, do jej korzeni, do domu. Zdała sobie sprawę z tego, że dom był właśnie tym czego przez ten cały czas poszukiwała. Były momenty i miejsca w których czuła się jak w domu, i tam świeciła najjaśniej. Będąc w swoim żywiole, dając ujście tej kobiecej, matczynej jakości, która jest we niej tak obecna, dbając o miejsce i ludzi, którzy je wypełniają. Tworząc przestrzeń otwartości, autentyczności, szczerości, twórczości, miłości, która pozwala i zachęca do bycia sobą, do poznawania i odkrywania.

 

Nasza świątynia

Tamara i Mikołaj • domownicy kroczą ścieżką tantry i szamanizmu. Czerpiąc z tych nurtów, budowali Essence z intencją stworzenia świątyni, która będzie służyła jako przestrzeń dla różnorodnych ceremonii, rytuałów, medytacji i innych praktyk celebracji życia. Świadomość życia w wielowymiarowym wszechświecie daje im nieustanną motywację do rozwoju, pielęgnacji oraz utrzymywania harmonii energetycznej przestrzeni. Wszechobecny w mieście elektrosmog zaburza naszą delikatną równowagę energetyczną, dlatego w Essence wykorzystywane są specjalne rozwiązania niwelujące wpływ EMF tworząc czystą energetycznie świątynię.

Przestrzeń masażowa

“Moje ciało jest moją świątynią”

Ta ceremonialna przestrzeń jest stworzona do celebracji Twojego ciała – świątyni Twej duszy.

Zapraszamy Cię w podróży połączenia ze swoim ciałem, zarówno w aspektach zdrowia i fizyczności jak i energii subtelnych oraz wibracji. 

Praktyki Tamary i Mikołaja doskonale uzupełniają się tworząc holistyczny warsztat. Mikołaj zadba o Wasze ciało fizyczne i to jak kultywujecie zdrowie w codziennym życiu. Tamara natomiast zabierze Was w głęboką podróż do wewnątrz, która pozwoli na to abyście spotkali się z emocjami i energią zapisaną w ciele.

 

Pracownia artystyczna

Każdy z nas z natury jest kreatywny, widać to patrząc na dzieci. Często niestety zmienia się to w dorosłym życiu, nasza twórczość gdzieś po drodze blednie w nas i ulatnia się aż nic z niej nie zostaje… a ona tak upiększa życie dodając mu kolorów!

Sztuka wizualna jako naturalna forma ekspresji, która może służyć różnym celom; wyrażenia siebie, swoich emocji, arteterapii, zabawy, odstresowania i zrelaksowania.

My wierzymy, że jesteśmy tu właśnie po to aby kultywować swojego wewnętrznego artystę i kreować ten świat na miarę swojej wyobraźni ! Dlatego w naszym domu mamy pracownię artystyczną, do której zapraszamy Was na różnorodne zajęcia i warsztaty ! 🙂

Kuchnia

Kuchnia jest dla nas sercem domu. Jak to mówią; ‘przez żołądek do serca’. Oboje uwielbiamy gotować i dzielić się z ludzimi pysznym zdrowym jedzeniem. Pragniemy, aby Wasze odwiedziny w naszym domu, w Essence były pokarmem zarówno dla ciała, umysłu jak i ducha. Więc wraz z różnorodnymi zajęciami, warsztatami, wykładami, spotkaniami i innymi wydarzeniami jedzenie stanowi bardzo ważną, nierozłączną część Essence.