Ludzie - esencja esencji

Nasi prowadzący

Esencja Esencji – osoby, które tworzą to miejsce i dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem, praktykami i darami! 

Tamara Kaja Rohe

Tantric Mama

Kapłanka, artystka i podróżniczka, eksplorująca zarówno świat zewnętrzny jak i wewnętrzny. Kroczy ścieżką samopoznania, świadomego życia i bycia, w poszukiwaniu autentyczności, prawdy, dobra i piękna. Zajmuje się pracą z energią poprzez ciało, oddech i dźwięk, korzystając z narzędzi tantry i szamanizmu. Prowadzi ceremonie, warsztaty, medytacje oraz sesje indywidualne i grupowe. Mikołaj Teernstra

Naturoterapeuta

Naturoterapeuta, trener personalny oraz pasjonat zdrowia, ruchu i pracy z ciałem. Rozwój fizyczny jest nieodłączną częścią jego holistycznej ścieżki. Ma otwarty umysł, eksploruje różne kultury i tradycje poszukując wspólnego mianownika pełni życia i energii. Łączy różne praktyki, filozofię i nauki tworząc swój unikalny styl. Prowadzi swoją praktykę naturoterapeutyczną oraz harmonizuje przestrzenie i pola energetyczne, działając na subtelnych płaszczyznach we wszystkich wymiarach.Dawid Planeta

YOGA INSTRUCTOR

 Żeby znaleźć się tu gdzie jest teraz, przebył długą drogę poszukując narzędzi które pozwolą mu poznać i zrozumieć samego siebie.
Po raz pierwszy zetknął się z jogą cztery lata temu, kiedy podczas podróży do Kolumbii spotkał Johna Scotta i Beatę Darowską – swoich późniejszych nauczycieli którzy zainspirowali go do wejścia w ten nowy, nieznany świat.
Od tamtej pory joga stała się dużą częścią jego życia – codzienna praktyka okazała się być długo poszukiwanym narzędziem które pozwala lepiej zrozumieć nie tylko siebie, ale również innych oraz świat którego jesteśmy częścią. Zainspirowany zmianami jakie zaszły w jego w ciele i umyśle na skutek praktyki postanowił przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie dalej, inspirując innych i tworząc przestrzeń na kolejne doświadczenia.
Zanim odkrył jogę, jego głównym narzędziem samopoznania była sztuka. Osiągnął sukces jako artysta tworząc serię prac opowiadających o jego własnych doświadczeniach z depresją. Przedstawia w nich niezwykły, pełen tajemniczej symboliki świat który w metaforycznej formie przedstawia wewnętrzny świat emocji.

Weronika Sirasz

Yoga Instructor

Czuję, że ciało ma w sobie sporo odpowiedzi, więc szukam sposobów aby je usłyszeć poprzez jogę, taniec i inne praktyki ruchowe. Pisząc ten tekst, zastanawiam się, jakie właściwie zadaję mu pytania? Myślę, że głównie dotyczą one zgłębiania tematów kobiecości, akceptacji swojego ciała, nagości, oddechu i przeżywania emocji. Teraz jestem w miejscu, gdzie praktyka jogi od kilku lat jest nieodłączną częścią mojego życia. Widzę w swoich nauczycielach wielką inspirację by ruszać dalej, co raz głębiej w tą podróż i jeżeli mogę stać się tego rodzaju inspiracją dla innych, to jest to dla mnie ogromna radość i odpowiedzialność. Praktykuję pod czujnym okiem Beaty Darowskiej i regularnie uczestniczę w warsztatach Johna Scotta. Myślę, że to głownie im zawdzięczam podejścia do możliwości i ograniczeń każdego ciała, jako do osobnej historii, do której ma się szacunek i indywidualne podejście. Poza jogą działam też w dziedzinach artystycznych, sporo pracuję z ludźmi i zajmuję się numerologią.

Aleksandra Gelo

Szamanka Gelo

Kim jestem?

To jedno z najtrudniejszych pytań, na które latami szukałam odpowiedzi. Mogłabym wymieniać wiele ról, które pełnię w swoim życiu: mama dwójki fajnych dzieciaków, była żona, spełniająca się właścicielka firmy, szamanka, uzdrowicielka dusz, przewodniczka duchowa, psycholog, córka, siostra, przyjaciółka, kobieta, Ale to są tylko i aż role społeczne i zawodowe. Długo nie wiedziałam tak naprawdę kim jestem. Długo szukałam siebie. Dzisiaj mogę odpowiedzieć krótko – JESTEM PRAWDĄ. JA JESTEM. I tyle mi wystarczy. Bo w tym krótkim stwierdzeniu kryje się naprawdę wiele… W trakcie swoich 38 lat przeszłam ogromne wewnętrzne transformacje, doznałam dwóch przebudzeń duchowych, które sprawiły, ze moje życie weszło na właściwe tory, wybrałam życie w trzeźwości (wolne od używek), doświadczyłam pięknych, niezapomnianych momentów, a także mnóstwo trudnych zakrętów życiowych i moralnych upadków. 

Z otwartością mówię, że to właśnie te ostatnie nauczyły mnie najwięcej o sobie samej. To one dały mi największą siłę, odwagę i pokorę. Nauczyły z wdzięcznością patrzeć na wszystko co przychodzi do naszego życia i tak samo z niego odchodzi. Przebudzenia duchowe otworzyły mi oczy na wszystko co nie grało w moim życiu, pozwoliły pozbyć się masek, zdjąć kurtynę iluzji oraz stały się najważniejszym drogowskazem w moim życiu.

Dziś poprzez swoją postawę oraz pracę jako soul healer/ medicine woman, szamanka pomagam innym w transformacji do życia w pełni, aby odnajdywali radość i duchowość w codzienności. Moja praca jest misją, którą realizuję ze szczerego, otwartego serca na przemiany innych istot.

Z wykształcenia psycholog, certyfikowany coach, trener biznesu i rozwoju osobistego, absolwentka Rocznej Szkoły Terapii Wielowymiarowej i technik szamańskich.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, prowadzę firmę, kocham sport, taniec, wędrówki po górach, jestem koneserką życia w prawdzie, trzeźwości i swojej dalszej drogi ku świadomości.


Zofia Zoń

Ustawienia Systemowe

Kobieta, samodzielna matka, aktorka, instruktorka improwizacji aktorskich, pedagog w zakresie komunikacji interpersonalnej, lektorka, trenerka rozwoju osobistego, pasjonatka życia we wszystkich jego przejawach.

Czuję wewnętrzną, głęboką i prawdziwą potrzebę podzielenia się moimi wglądami, doświadczeniem i chcę towarzyszyć Wam w tym procesie ustawieniowym, często niełatwym, bo obnażającym to, co chcemy ukryć, albo co było przed nami ukrywane. Ten proces niesie w sobie potencjał dyskomfortu, bo trudno jest nam rozstać się ze swoimi przyzwyczajeniami, programami, które tak mocno się w nas osadziły przez lata. Ten proces jest jak “poród” – niełatwy, bolesny, ale DAJĄCY SZANSE NA NOWE ŻYCIE, NA NOWĄ PERSPEKTYWĘ. Jeżeli chcemy zmiany, to musimy wiedzieć, że czeka nas ten wysiłek. Ludzie, którzy przychodzą na ustawienia są odważni. Są bardzo odważni, bo stanęli “twarzą w twarz” ze swoją bezsilnością. Ludzie, którzy są gotowi do zmiany są ODWAŻNI, bo nie godzą się na to, w czym i jak żyli dotychczas, jak byli traktowani i na co dawali przyzwolenie. Głęboka mądrość, która zawarta jest w “wiedzącym polu”, ukazuje w co, z kim i dlaczego jesteśmy uwikłani. W nim jest wielka i klarowna moc przekazu o nas, dla nas, o naszym systemie rodzinnym, związkach, relacjach. W tym procesie odsłania się nasza wewnętrzna dynamika i dynamika naszej rodziny, a także przodków. Uzdrawiamy nie tylko siebie, uzdrawiamy swoich najbliższych. To dobre i najpiękniejsze, co możemy zrobić dla siebie i innych uczestnicząc w tym procesie.

Ze swojego doświadczenia mogę dodać, że decyzja udziału w ustawieniach musi być samodzielna, wynikająca z gotowości i pragnienia, aby “zapalić światło w ciemnym pokoju” i chcieć zobaczyć, mimo wszystko, co naprawdę w nim jest.