Ludzie - esencja esencji

Nasi prowadzący

Esencja Esencji – osoby, które tworzą to miejsce i dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem, praktykami i darami! 

Tamara Kaja Rohe

Tantric Mama

Kapłanka, artystka i podróżniczka, eksplorująca zarówno świat zewnętrzny jak i wewnętrzny. Kroczy ścieżką samopoznania, świadomego życia i bycia, w poszukiwaniu autentyczności, prawdy, dobra i piękna. Zajmuje się pracą z energią poprzez ciało, oddech i dźwięk, korzystając z narzędzi tantry i szamanizmu. Prowadzi ceremonie, warsztaty, medytacje oraz sesje indywidualne i grupowe. Edyta Jaga • Jaguś

ARTYSTKA • MALARKA

Przede wszystkim artystka malarka; prowadzi fanpage na FB: Jaga Maluje. Instruktorka choreoterapii z elementami arteterapii. Nauczycielka języka angielskiego, szkoleniowiec, podróżniczka. Od lat interesuje się psychologią oraz szeroko rozumianym samorozwojem. Od kilku lat na szeroko rozumianej ścieżce duchowej w poszukaniu znaczeń, prawdy oraz własnej drogi w powołaniu do realizacji swoich talentów.

 

Joanna Żyłowska

Joanna wytwory

Absolwentka ASP, podążająca swoją drogą, wciąż poszukującą. Tworząc podąża za naturą rzeczy, znajomością symboli i intuicją, pracując z ludźmi – buduje przestrzeń spokoju i zaufania, zapraszającą do oddania się swobodnej twórczości. 

 

Od 5,5 lat tworzę #kółkoplastycznedladorosłych (początkowo w Stowarzyszeniu Ambasada Krakowian, dwa lata w pracowni na Starym Mieście, a teraz gościnne w Essence.Krakow), od niemal 6 lat przygotowuję dla Was farby, pędzle, tematy na każdy tydzień. Wierzę w moc regularności i swobodnej twórczości.

Obserwuję, towarzyszę, jestem z Wami i obok. Czule i spokojnie.

Tego lata przeniosłam się z pracownią do lasu, obiecuję przywozić Wam stąd duuużo inspiracji i oddechu.

Sylwia Henslok

gimnast. słowiańska

Instruktorka Gimnastyki Słowiańskiej. Na co dzień zajmuje się turystyką i logistyką podróży. 

48-latka poszukująca od lat w Sobie, świecie, podróżach, tańcu, naturze. Smakująca Codzienność, spotkania z Człowiekiem, Kobiecość i Życie. Ryzykująca i ostrożna. Mama 2 dorosłych dzieci. Szczęśliwa Żona i Przyjaciółka. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, związana z ruchem od zawsze: w balecie, tańcu współczesnym, jodze, na nartach, biegówkach, rowerze, górach i w wodzie. Od jakiegoś czasu zafascynowana pływaniem na desce SUP 

Gimnastykę Słowiańską pokochała “od pierwszego wejrzenia”. Ćwiczy codziennie i dokształca się systematycznie pod okiem Oksany Pawłowskiej.

Masażystka PeLoHa od roku.

 

Aleksandra Gelo

Szamanka Gelo

Kim jestem?

To jedno z najtrudniejszych pytań, na które latami szukałam odpowiedzi. Mogłabym wymieniać wiele ról, które pełnię w swoim życiu: mama dwójki fajnych dzieciaków, była żona, spełniająca się właścicielka firmy, szamanka, uzdrowicielka dusz, przewodniczka duchowa, psycholog, córka, siostra, przyjaciółka, kobieta, Ale to są tylko i aż role społeczne i zawodowe. Długo nie wiedziałam tak naprawdę kim jestem. Długo szukałam siebie. Dzisiaj mogę odpowiedzieć krótko – JESTEM PRAWDĄ. JA JESTEM. I tyle mi wystarczy. Bo w tym krótkim stwierdzeniu kryje się naprawdę wiele… W trakcie swoich 38 lat przeszłam ogromne wewnętrzne transformacje, doznałam dwóch przebudzeń duchowych, które sprawiły, ze moje życie weszło na właściwe tory, wybrałam życie w trzeźwości (wolne od używek), doświadczyłam pięknych, niezapomnianych momentów, a także mnóstwo trudnych zakrętów życiowych i moralnych upadków. 

Z otwartością mówię, że to właśnie te ostatnie nauczyły mnie najwięcej o sobie samej. To one dały mi największą siłę, odwagę i pokorę. Nauczyły z wdzięcznością patrzeć na wszystko co przychodzi do naszego życia i tak samo z niego odchodzi. Przebudzenia duchowe otworzyły mi oczy na wszystko co nie grało w moim życiu, pozwoliły pozbyć się masek, zdjąć kurtynę iluzji oraz stały się najważniejszym drogowskazem w moim życiu.

Dziś poprzez swoją postawę oraz pracę jako soul healer/ medicine woman, szamanka pomagam innym w transformacji do życia w pełni, aby odnajdywali radość i duchowość w codzienności. Moja praca jest misją, którą realizuję ze szczerego, otwartego serca na przemiany innych istot.

Z wykształcenia psycholog, certyfikowany coach, trener biznesu i rozwoju osobistego, absolwentka Rocznej Szkoły Terapii Wielowymiarowej i technik szamańskich.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, prowadzę firmę, kocham sport, taniec, wędrówki po górach, jestem koneserką życia w prawdzie, trzeźwości i swojej dalszej drogi ku świadomości.


Arkadiusz Hezler

tantra i szamanizm

Tancerz, Trener, Breathworker. 

Certyfikowany nauczyciel Tantry i Szamanizmu – Poziom 1 oraz 2.

Absolwent studiów Psychologia w Zarządzaniu na Akademii Leona Koźmińskiego. Od najmłodszych lat jego pasją był ruch, kilkunastoletnie doświadczenie taneczne doprowadziło go na szczyt kariery tancerza. Ostatnie lata spędził w Teatrze Muzycznym ROMA biorąc udział w spektaklach takich jak: Deszczowa Piosenka, Mamma Mia i Piloci. Założyciel firmy DT Makers, w której prowadził warsztaty metodą design thinking wykorzystując techniki teatru improwizacji. Absolwent Szkoły, Trenerów Zmiany – NOVO.

W trakcie studiów rozpoczął praktyki oddechowe Coaching Oddechu w grupie CUUD u Katarzyny Gilgenast i od tego momentu aktywnie bierze udział w warsztatach i szkoleniach z zakresu tantry i szamanizmu. Od 2 lat mocno związany z Ośrodkiem “Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie k.Olsztyna. Gdzie współtworzy, organizuje i wspiera działanie ośrodka.

Inspiruje, uczy i wspiera osoby w rozwoju osobistym poprzez oddech i doświadczanie. Lubi nazywać wartości, dzielić się doświadczeniem i prowadzić klientów do ich wyższej świadomości.

 

Weronika LeeVicious

Manifest x Mind

Jednym z moich ulubionych zajęć jest testowanie tego, jak poprzez umysł możemy wpływać na ciało oraz jak ciało wpływa na umysł. W temacie ciała, praktykuję ecstatic dance od 3 lat i za każdym razem odczuwam go inaczej, w zależności od cudownej energii ludzi obok mnie. Celebrację Ciała w tańcu organizuję z serca już od ponad roku. 💫

Jestem także certyfikowanym nauczycielem medytacji pod okiem Joeela & Emily Rivery (Transformation Academy/ Continuing Professional Development Standards Agency), dyplomowaną prowadzącą spod skrzydeł dr Karen E Wells (CTAA – Complementary Therapists Accredited Association), kursantką Grahama Nichollsa, entuzjastką mindfulness, certyfikowanym praktykiem masażu Access Bars®, japońskiego liftingu twarzy “kobido” oraz refleksoterapeutką. 

Zofia Zoń

ustawienia systemOWE

Kobieta, samodzielna matka, aktorka, instruktorka improwizacji aktorskich, pedagog w zakresie komunikacji interpersonalnej, lektorka, trenerka rozwoju osobistego, pasjonatka życia we wszystkich jego przejawach.

Czuję wewnętrzną, głęboką i prawdziwą potrzebę podzielenia się moimi wglądami, doświadczeniem i chcę towarzyszyć Wam w tym procesie ustawieniowym, często niełatwym, bo obnażającym to, co chcemy ukryć, albo co było przed nami ukrywane. Ten proces niesie w sobie potencjał dyskomfortu, bo trudno jest nam rozstać się ze swoimi przyzwyczajeniami, programami, które tak mocno się w nas osadziły przez lata. Ten proces jest jak “poród” – niełatwy, bolesny, ale DAJĄCY SZANSE NA NOWE ŻYCIE, NA NOWĄ PERSPEKTYWĘ. Jeżeli chcemy zmiany, to musimy wiedzieć, że czeka nas ten wysiłek. Ludzie, którzy przychodzą na ustawienia są odważni. Są bardzo odważni, bo stanęli “twarzą w twarz” ze swoją bezsilnością. Ludzie, którzy są gotowi do zmiany są ODWAŻNI, bo nie godzą się na to, w czym i jak żyli dotychczas, jak byli traktowani i na co dawali przyzwolenie. Głęboka mądrość, która zawarta jest w “wiedzącym polu”, ukazuje w co, z kim i dlaczego jesteśmy uwikłani. W nim jest wielka i klarowna moc przekazu o nas, dla nas, o naszym systemie rodzinnym, związkach, relacjach. W tym procesie odsłania się nasza wewnętrzna dynamika i dynamika naszej rodziny, a także przodków. Uzdrawiamy nie tylko siebie, uzdrawiamy swoich najbliższych. To dobre i najpiękniejsze, co możemy zrobić dla siebie i innych uczestnicząc w tym procesie.

Ze swojego doświadczenia mogę dodać, że decyzja udziału w ustawieniach musi być samodzielna, wynikająca z gotowości i pragnienia, aby “zapalić światło w ciemnym pokoju” i chcieć zobaczyć, mimo wszystko, co naprawdę w nim jest.